Denní karta – PROŽÍVÁNÍ 13. 7. 2023

Dnes nás čeká den plný prožívání. Trojka Ohně je opravdu mnohovrstevnatá. Přes jemné upozornění, že se umenšujeme před okolím, přes doutnající frustraci až po bouchnutí sazí. Tyto fáze mají pochopitelně společného jmenovatele, záleží jen na tom, ve které fázi se dnes budeme nacházet.

Dívka na obrázku se jemně dotýká stromu a prožívá kontakt v přítomném okamžiku. Zdá se, se stromem skoro splývá. A tady začíná problém. Někdy tak moc chceme být součástí něčeho většího – vztahu, kolektivu, přírody, bytí; že pomineme sami sebe. Ani jeden úhel pohledu, tedy fokus na celek, nebo na sebe, není prioritní. Vše se dostává do rovnováhy, pouze když zohledníme oba.

Pokud bychom se rozhodli preferovat celek, tak trochu ztratíme sebe. Naše vnímání, prožívání, potřeby budeme pravděpodobně upozaďovat. A objeví se jemná disharmonie. Někde v podvědomí to začne tlačit a bobtnat. Dříve nebo později zjistíme, že jsme frustrovaní a zahořklí přesto, že objektivně máme být šťastní. A místo toho, abychom se zabývali svými pocity jako autentickým kompasem, stále se snažíme soustředit na štěstí. Až jednoho dne v nás něco bouchne jako ten pověstný papiňák, který nahodí celou kuchyň.

V jaké fázi se dnes nacházíš ty? Máš přehled o svých potřebách? Uznáváš je? Nebo nad nimi mávneš rukou a věnuješ se „důležitějším“ věcem?

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.