Osho Zen Tarot

Osho Zen Tarot nakreslila Oshova žákyně Ma Deva Padma. Tento tvořivý proces trval čtyři roky a odráží Oshovo vyprávění, jeho vhledy a mimořádný dar lásky a vtipu, kterým oplýval.

Osho Zen Tarotu se také říká Karty tady a teď. Nebo také transcendentální zenová hra, protože ukazují, co se děje tady a teď a zároveň nabízí možnost transformace nitra a tím i celé okolní situace. V tomto smyslu to tedy není tradiční práce s tarotem zaměřená na budoucnost či předvídání něčeho. Práce s Osho Zen Tarotem je hluboce terapeutická, inspirativní a v každém ohledu osvobozující.

Líbí se mi, že Osho nazývá své karty hrou, tím jim dává lehkost a sráží serioznost, kterou někdy práce s tarotem provází. Svůj nadhled Osho dal najevo i tím, že zvrátil celý tarotový systém počtu karet a rozdělení elementů a do svého tarotu vložil jednu kartu navíc. Zobrazuje Osha samotného a je trefně nazvaná Mistr. Tento jeho kousek má upozornit, že tarotový systém má své kouzlo a funguje, ale stále je to jen pomůcka, kterou může naše ego kdykoli zneužít pro své manipulativní hry a že my sami jsme Mistři života i bez podpůrných berliček tarotu.

Chcete se naučit pracovat s kartami sami?