Denní karta – PŘÁTELSTVÍ 28. 3. 2023

A je tu další šance, jak si dnes užít vztahy lépe a radostněji. Je to zároveň i jasná výzva uvědomit si, čemu ve svých vztazích dáváme přednost. Vnímáme jejich léčivou (byť někdy bolestnou) jedinečnost, nebo se utápíme v nenaplněných očekáváních?

Vztahy jsou magie. Otevírají Pandořiny skříňky, dloubou do špatně zhojených ran, ale zároveň jsou opravdovým katalyzátorem růstu. Můžete namítnout, že to jde i bez vztahu a já rozhodně souhlasím. Ale s nimi je to jaksi více na míru a přesněji cíleno.

Zkuste se dnes rozhlédnout kolem sebe a s náležitým odstupem zhodnotit své vztahy, obzvláště ty, ve kterých nejste příliš spokojeni. K čemu vás nutí frustrace, které prožíváte? Za co odmítáte převzít odpovědnost. Protože to je právě kouzlo vztahů, nikdy za to nemůže jen ten druhý. V čem jste do situace přispěli vy svými 50 procenty?

Dovolte si dnes proměnit své křivdy a trucování v posvátné hnojivo, které vyživí vaši dospělost. Odložte roli dítěte, o které má být pečováno (a taky má být vychováváno) a stoupněte si do dospělosti, respektu a rovnováhy. Z téhle pozice vám vztahy nabídnou něco zcela nového. A víte, co? Fakt se vám to bude líbit.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.