Denní karta – EXISTENCE 13. 12. 2023

Tuhle jste si stěžovali, že snad v Osho Zen Tarotu nejsou pozitivní karty, tak tady ji máme. Stojí na samotném začátku velkých arkán a otevírá Bláznovu cestu životem. Možná i nám dnes otevře nové možnosti a cesty.

Na hluboké emocionální úrovni léčí Existence náš prazákladní pocit bezpečí. Důrazně nám říká, že je s námi všechno v pořádku, že tak jak jsme nás miluje celý Vesmír. Na rozdíl od nás nás totiž vidí z nadhledu a jako celek. Je paradox, že my sami jsme středem našeho vlastního vnitřního vesmíru a přesto nikdy nemáme šanci se tak zahlédnout. Nejčastěji totiž dohlédneme na vlastní nedostatky a bláhově si myslíme, že tam náš vesmír končí.

Existence přináší hluboké smíření se s tím, kdo jsme, jací jsme, kde se nacházíme. Já slyším ty hlasy obav, které si myslí, že když se s něčím smíříme, tak se už nikdy nikam neposuneme. Je to ta největší iluze, která nám ve skutečnosti v posunu brání. Ve snaze neustrnout, být lepší, zdravější, osvícenější bráníme opravdovému uzdravení.

Smyslem Existence je totiž zahlédnout svou vlastní hodnotu a jedinečnost právě teď, ne až. A abychom mohli, je potřeba poodstoupit od věcí, které se tak urputně snažíme změnit. Je třeba začít sebe vnímat z většího nadhledu, z širší perspektivy. Protože jako celek jsme geniální a hotoví už teď. Není co měnit, není kam se posouvat, není co zlepšovat.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.