Denní karta – DŮVĚRA 04. 10. 2023

Jak patrno, poslední dny nám skrze různé karty zprostředkovávají stále stejné téma. A aby ne, důvěra je totiž základní životní esence, která absolutně ovlivňuje kvalitu našeho života.

Nedávno jsem pod jedním příspěvkem o zamyšlení o důvěře četla komentář, že důvěru (pro tu dotyčnou osobu, která jej psala) prožívá s lidmi, kteří jsou transparentní, určitým způsobem se chovají a může se s nimi cítit bezpečně. Tohle je obvyklý omyl spojený s důvěrou. Respektive, ano, tohle je druh důvěry, ale je to důvěra dětská, v počínajícím zárodku. Díky zkušenosti, že jsou kolem nás laskavé bytosti, které nás vidí a naše potřeby jsou pro ně důležité, formuje se v našem podvědomí obraz světa, který je přívětivý a my jsme v něm vítaní. Pokud ale takovouto zkušenost dětská duše nezažije, hledá ji celý život.

Pravá důvěra totiž sídlí v našem nitru. Dětskou důvěru živíme potvrzeními ve svém okolí. Místo abychom měli svou vnitřní kotvu, že tahle životní zkušenost, ať je jakákoliv, je v pořádku a v kontextu, přes vnější osoby a události se utvrzujeme, že jsme v pořádku, že svět kolem nás je v pořádku.

Dopracovat se k tomuto vnitřnímu stavu asi úplně nejde lusknutím prstu, ale kdoví, pojďme otevřít svou mysl zázrakům. Každopádně dnes máte jedinečnou příležitost prozkoumat, jak to máte s tématem důvěry zrovna vy. Je tu nebo o ní potřebujete důkaz?

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.