Denní karta – ZRALOST 14. 9. 2023

Co se včera zdálo jak katastrofa, dnes bude mít nádech vzdálené historky, kterou občas přidáme k dobru u ohně. Bohudíky, že je tu Devítka Duhy a její moudrost, která nás provede dnešním dnem.

Nevím, jak vy, ale já se včera málem zhroutila. Dolehla na mě tíha povinností, okolností a situací posledních dní a převrhnutá sklenička s vodou jako pověstná poslední kapka spustila nekončící vodopád slz. Bohudíky jsem si vzpomněla na včerejší kartu Bojování a místo abych v tom zůstávala, jsem si řekla, co vlastně teď potřebuji? A vyšlo najevo, že o tom potřebuji mluvit, všechen ten nastřádaný stres někomu vypovídat a přestat si hrát na tu, co všechno zvládne levou zadní.

A dnes? Dnes tu máme Zralost, která jasně říká, že problém dozrál k odpadnutí. Co se včera zdálo neřešitelné, dnes nestojí ani zmínku, protože se to seskládalo samo. Tedy ne úplně samo, něčím jsme přispět museli. Já tím, že jsem si své starosti nenechala pro sebe jako dycky a dovolila si být viděna v tom, co mne v danou chvíli opravdu sužovalo. Na chvíli jsem sundala ono pověstné brnění, totálně se obnažila tím, že jsem měla odvahu promluvit o svém strachu, a tím si stoupla do své zranitelnosti.

Poselství dnešní karty by se dala shrnout do jednoduchého Ráno moudřejší večera. Za světla na to tak nějak vidíme lépe a náš spánek přispěl tomu, že řešení udělali větší prostor. Odstup a pokora jsou dnes na pořadu dne. Všechno má svůj čas a dobu zrání. Pokud si dovolíme toto upřímně akceptovat a přestaneme hystericky tlačit na okolnosti, které se v tuto chvíli zdají proti nám, řešení či nová varianta se zkrátka objeví. Je součástí problému, stejně jako v každém plodu je zárodek něčeho nového. Držím nám pěsti.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.