Denní karta – VINA 12. 12. 2023

Probůh, co to zase je? řekla jsem si, když otočila dnešní kartu. Inu, neřeknu nic nového. Slunovrat se blíží. Ne snad, že bychom se kvůli tomu měli cítit provinile, ale jeho síla z našich útrob vytahuje pocity, příběhy a přesvědčení, která je už opravdu na místě odložit a trochu si pročistit trubky.

Kdo by neznal pocity viny a výčitky, obrazy, které se donekonečna vrací a v nejméně vhodný okamžik nás zase vykrákají za vlasy. To ale není všechno, co se skrývá pod touto kartou. Její základní dynamikou je totiž tlumení vlastní síly. Důvody jsou různé: ze strachu, že ublížíme, že učiníme kroky nebo řekneme věci, které se už nedají vrátit, že uděláme fatální chybu. Raději se vzdáme své síly a upadneme do depky a sebemrskačství, než abychom si do ní plně stoupli a následovali ji.

Až se dnes objeví ten prazvláštní stav nemohoucnosti a malosti, zbystřete. Není třeba jít do velkých dramat, stačí si jen udržet bdělost a uvědomění, že už nejsme malé děti. Naše síla je na místě a následovat ji prospěje nejen nám, ale i širšímu okolí. Ano, naše činy vyvolají důsledky. Pokud je ale budeme konat jako dospělí, jsou mocným posunem na naší cestě.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.