Denní karta – UVĚDOMĚNÍ 21. 7. 2023

Aha. Tak to bychom měli. Jasný vhled do situace, který nám přinese tolik žádané uvědomění. Aha, které tiše cinkne v hlavě, optika se pootočí a celý obraz se promění jako v kaleidoskopu. Aha.

Téma dnešního a následujících dní je pravda. Ne, bohužel se zase nedozvíme, kdo tahá za nitky světového řádu, ani to, kdo tajně vynáší odpadky na zakázanou skládku za vsí. Abych to upřesnila, tématem nebude dozvědět se pravdu, ale prožít ji. Protože jediná pravda, která má smysl a cenu, je pravda, kterou se dozvíme sami o sobě.

Uvědomění snímá jemný závoj iluzí a my najednou vidíme, jak se věci doopravdy mají. A jednou z největších iluzí je, že si myslíme, že jsme od vnějšího dění odděleni, že s námi nijak nesouvisí, že na to nemáme vliv a že to nemá vliv na nás.

Mějte dnes oči a srdce otevřené. Všude kolem dnes lítají drobné střípky uvědomění, které mohou v pravou chvíli zapadnout na správné místo a doplnit mozaiku, která doposud nedávala smysl. Není nutné urputně přemýšlet. Stačí jen čirá otevřenost a odvaha dozvědět se o sobě pravdu.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.