Denní karta – ÚČAST 26. 06. 2024

Jak tuhle napsala do jednoho komentáře pod můj příspěvek jedna má přítelkyně: princip života je až děsivě lehký. Jaké by to bylo, nechat se unášet životem a na každou situaci, změnu, zvrat reagovat s lehkostí a důvěrou, že se děje v náš prospěch.

Místo toho šlapeme světem s pokaženým kompasem vnitřní důvěry, díky kterému jsme totálně sešli z cesty a ztratili se v krajinách vlastní bolesti a dětského strachu. A přitom je to tak „děsivě“ lehké.

Čtyřka Ohně přináší poselství rovnováhy. Z padesáti procent dáváme, z padesáti procent bereme. Kdo jenom dává a je hrdý na to, že odmítá přijímat, rozhodně není posilou společnosti. Bůh nepotřebuje oběti, ale lidi, kterým srdce září láskou, pro druhé, ale především pro sebe. Ten, který jen bere, ale není ochoten přispět ke společnému dílu, zůstává vydán napospas vlastní opuštěnosti a jeho srdce je vyhaslé a zatvrdlé.

Prozkoumejte dnes dynamiku dávání a přijetí – darů, lásky, pomoci, laskavosti. Je pro vás jednodušší rozdat se, ale sebe mít na posledním místě nebo jste se rozhodli, že vy jste ti jediní důležití a svět kolem vás se vás netýká? Rovnováha, to je to, oč tu běží. Ta mění svět i váš život, ta nás posouvá směrem k lehkosti bytí.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.