Denní karta – ÚČAST 14. 12. 2023

Včera jsem se účastnila báječného večírku. A pochopitelně jsem byla zvědavá, jak se to odrazí na dnešní kartě. Účast přináší uvědomění, že jsme součástí všech podob života. Tím po vás nechci, abyste na stará kolena začali vymetat kluby a hospody, ale jak jsem stála uprostřed koncertního davu, tak jsem si uvědomila, kolik částí uvnitř mne žije a že ta moje punková je na vrcholu blaha.

Poselstvím čtyřky Ohně je rovnováha. Od té naprosto esenciální, která se týká vyrovnaného příjmu a výdeje, braní a dávání až po vyvažování prostoru pro naše vnitřní části. Když všichni a všechno mají své místo, rovnováha zaručí přirozený flow, výživu, prosperitu.

A s tím souvisí dnešní apel. Pokud k rovnováze nedochází, něco nebo někdo v nás strádá, nedostalo se na něj a/nebo je to cíleně přehlíženo. Objevuje se deficit a frustrace. Na dennodenní bázi to má zpravidla podobu nerespektu a s tím spojené touhy si jej na vnější úrovni zajistit, třeba tím, že se obětujeme, že zachraňujeme druhé, že popíráme své potřeby (a doufáme, že za to budeme oceněni).

Na chvíli zavři oči a představ si svou vnitřní krajinu a svůj energetický výdej a příjem. Nalaď se, co se děje, kam se tvé tělo a tvůj energetický systém naklání. Pokud se tvým částem něčeho nedostává, je potřeba se o ně postarat a dám jim uznání a vnitřní prostor.

Pokud vnímáš nedostatek zvenčí, je potřeba převzít odpovědnost za to, že je to jen odrazem tvé vnitřní krajiny. Život poskytuje komplexní nabídku. Jestliže máš pocit, že ti část nabídky není zpřístupněna, ptej a zkoumej, kde to ve skutečnosti odmítáš. Nemá cenu hledat viníka venku, stěžování tento stav nezmění.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.