Denní karta – TVOŘIVOST 04. 01. 2024

Tvořit neznamená sedřít se. Jako jo, můžeme se u toho i opotit, ale tak nějak radostně! Základní esenci, kterou totiž tvořivost přináší, je radost a hluboké naplnění. Smysl a užitek v klasickém celospolečenském slova smyslu je až na samotném chvostu.

Dnešní den nabízí lehkost, možná to bude mít své tempo, ale pokud se nebudeme zbytečně bránit a zasahovat, náš výdej energie navíc může být opravdu minimální. A to v lednu opravdu a upřímně chceme.

Pokud vám dělá slovo tvořivost problém, protože mně roky dělal, mám pro vás malé cvičení. Představte si, že Bůh je čirá energie a aby mohl tomuto světu dát nějaký fyzický otisk, potřebuje něčí tělo – mozek, ústa, ruce, nohy. Ano, správně, přesně ty vaše. Představte si, že Bůh si na chvíli půjčil naše ruce a nohy a má chuť tu zanechat vzkaz v podobě kontaktu s blízkými, uklizenou kuchyní, novým obrazem, vypitou kávou, procházkou, přečtenou kapitolou. Baví ho, když vaše tělo se baví. Uvolněte se a podřiďte se tvořivé energii. Tvořivost, to totiž nejsou výsledky, to je generování radosti.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.