Denní karta – TVOŘITEL 30. 6. 2023

Toužíte být tvůrcem svého života? A víte, že už jím jste? Nojo. Tahle kvalita je nám naprosto přirozená a děje se neustále. Lidé si často myslí, že svého vnitřního Tvořitele si nejprve musí najít, naučit se s ním pracovat, zadat mu ten správný úkol. Ale pravda je jiná. Být Tvořitelem je naše přirozená vlastnost.

Otázka totiž není, zda ho máme či nemáme. Otázka zní, z jakého místa v sobě tvoříme, nebo chcete-li manifestujeme. Rozhodně vás nechci dostat do stavu provinilosti z toho, za co všechno si můžete v tomto životě. Jak bychom na něj ale upřímně nahlíželi, kdybychom připustili, že na všem co se nám děje máme svůj nemalý podíl.

Pokud jste často v roli oběti a dítěte (a i to má svůj důvod), jako první začnete automaticky generovat pocity bezmoci, studu a provinilosti. Vaše realita se přiohne a vyhoví vám. Stane se něco, co vaše pocity potvrdí. Pokud ale vnímáte i jiné části v sobě, ty dospělé, neuhýbající a zodpovědné, první, co vás v souvislosti s tím, že na aktuální podobě svého života máte podíl napadne, je: wau, takže to mohu i změnit.

Smyslem toho všeho není tvořit si jen krásné věci, ne vždy to jde a vlastně kdo ví proč. Smyslem je uvědomění, že nejsme oběti a že naše síla manifestace je větší než si myslíme.

Zkusme si dnes a následující dny zahrát takovou hru. Na chvilku připusťte, že na tom, s čím v životě bojujete, s čím nesouhlasíte a co vás zraňuje, máte podíl. Zkuste zůstat neutrální a neupadat do ufňukané oběti. Rozhlédněte se po tom všem v životě a řekněte si: tyjo, když mám moc tohle všechno stvořit, jak by vypadal můj život, kdybych to začal dělat opravdu vědomě? Kdyby se za kormidlem korábu jménem Manifestace nestřídaly ukřivděné, opuštěné, zahlcené a zlomené části, ale opravdový Král Ohně Tvořitel?

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.