Denní karta – TRANSFORMACE 01. 07. 2024

Dnešní kartu jsem nevybírala, ale doslova mi vyskočila z balíčku. A kdoví, možná nám stejným způsobem dnes do života skočí i sama transformace. Ready?

Klíčovým poselstvím této karty je, že evoluci nelze zastavit. Můžeme se bránit sebevíc, vzdorovat, můžeme klidně raději umřít, než abychom se hnuli z místa, ale stejně tomu neutečeme. Řeka života teče dál a zase si najde způsob, jak dojít naplnění záměru.

Pokud jsme připraveni, uděje se to. To vtipné, a pro někoho pochopitelně děsivé, na tom je, že to zdaleka nejsme my, kdo určuje, zda jsme připraveni. Můžeme říkat Bůh nebo vyšší Já, je veskrze jedno, kdo mávne rukou a zavelí: tak jo, todle je tomu mému chráněnci už opravdu malé, hoši pojďme ho z té těsné ulity vysvobodit a dopřát mu trochu čerstvého vzduchu.

Protože, kdyby naše evoluce závisela na nás samotných, ještě dnes jsme améby. A proto vám říkám, nebojte se. Jde to dobře. I přesto, o kolik domnělých jistot každý den přicházíte, Existence vás nechce zničit, chce vás osvobodit. I já se bojím, a často. Pod rukama se mi rozpadá to, co jsem s hlubokou důvěrou budovala. Ne snad, že bych něco budovala špatně, ale zkrátka to vypadá, že už je mi to malé. Psi štěkají a karavana putuje dál.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.