Denní karta – TOTÁLNOST 03. 01. 2024

Být v něčem totálně znamená plně se tomu odevzdat. A není nic totálnějšího než se plně odevzdat přítomnému okamžiku. Lidi si často myslí, že žít přítomný život znamená přestat plánovat, žít z minuty na minutu a chovat se tak trochu free a nezodpovědně. Není většího nedorozumění.

Totálnost je velký závazek. Je to plná investice pozornosti, kterou v danou chvíli máme. Je to risk. Co když se nám investovaná energie už nikdy nevrátí? Neměl bych si něco raději nechat a investovat to jinam? Špekulujeme jako na burze.

A já všechno výše popsané podepisuji. Ano, žít plný život je risk, stojí to spoustu energie, nezbývá moc prostoru pro spekulace. Často se to nedá vrátit. Vždycky to ale něco přinese.

Dnešní pětka Ohně přináší zamyšlení nad tím, co investujeme do života my a co od něj očekáváme. Stojíš plně ve své síle, dospělosti, odpovědnosti, schopnostech a darech? Nebo jsi jednou nohou mimo své energetické pole, kdyby to náhodou nevyšlo, abys mohl okamžitě cuknout? Pokud ano, pak se nerozčiluj, že i život se tebou hraje hru na „Uplavala!“.

Artisti na obrázku jsou plně přítomni. Nahoře na hrazdě si nemohou si dovolit přemýšlet, zda cvičili dost nebo vypnuli žehličku, stálo by je to život. A stejně tak hazardujeme se svým životem my. Půlkou hlavy jsme totálně mimo a pak se divíme, že život nemáme ve svých rukou. Dej maximum do každého momentu a pokud nevyjde, budeš mít dobrý pocit a čisté svědomí z toho, že jsi udělal, co šlo.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.