Denní karta – TICHO 02. 07. 2024

Ať už včera vaše transformace probíhala očividně nebo hluboko pod povrchem, dnes je tu zasloužený odpočinek. Ne snad, že by se tam venku svět na chvíli zastavil, ale náš nervový systém bude mít, alespoň pro dnešek, možnost spočinout v klidu a integrovat.

Ticho je překrásná energie plná bezpečí. Můžete si ho představit jako tiché místo někde hluboko v nás, kam se může vaše mysl a pozornost uchýlit a váš systém vyživit. Místo, kde se po vás nic nechce, kde konečně můžete být sami sebou, kde nic nehrozí a které hluboce vyživuje. Vítejte ve svém vnitřním zdroji.

Pochopitelně, že si můžete dopřát i klidný den bez výrazných stimulací, ale kouzlo této kvality je především v tom, že k ní máte přístup i uprostřed hlučícího davu. To je hlavním smyslem této bdělé meditace. Kdybychom si svůj ostrůvek bezpečí nenosili všude s sebou, bylo by opravdu jednoduché propadnout se do frustrací a bezmoci.

Začni dechem, nech svou pozornost ztěžknout a sklouznout hlouběji do těla. Najdi a nebo si vytvoř místo ve své vnitřní krajině, které ti dělá dobře, vyživuje tě a vyvolává v tobě pocit bezpečí. Část tvé pozornosti se v této oáze pro dnešek usadí. Je to tvoje kotva, tvoje propojení s zdrojem čehokoliv, co zrovna potřebuješ.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.