Denní karta – TADY A TEĎ 11. 4. 2023

Jaro už opravdu začalo. Svěžest visí ve vzduchu a nezastaví ji ani ta sněhová nadílka, která u nás o víkendu proběhla. Jsou zkrátka věci, o kterých se diskutovat nemusí, protože se jednoduše dějí samy.

A tak mě hned napadá, kolik takových neoddiskutovatelných faktů ve svém životě doopravdy máme? A o co lehčeji by se nám žilo, kdybychom do nich pořád nešťourali, neujišťovali se a nekontrolovali je a dali jim pouze důvěru a volný průběh?

Můžeme to zkusit klidně dneska. Dnešní energie dvojky Duhy k tomu vyloženě vybízí a její instrukce je jasná: zabývej se pouze tím, co se děje v přítomném okamžiku. Už slyším ty hlasy: ale to se nikam nedostanem, to dneska nic neudělám, tak jo, já si teda dám nohy na stůl! Problém je, že tyhle hlasy jsou většinou od těch, kteří sílu přítomného okamžiku nikdy doopravdy nezažili, bez urážky. Jen si představují, jak by promarnili svůj čas a následně by za to pykali, tak to raději ani nezkusí.

Pravda ovšem je, že není nic aktivnějšího než přítomný okamžik. Když celou svou pozornost stáhnete do tady a teď, máte odvahu tak chvíli setrvat, rozeznáte impuls, který máte následovat. Ano, někdy je naprosto odlišný od toho, co jste měli původně v plánu. Někdy vás zase překvapí svou akčností. V obou případech ale platí, že je to v danou chvíli pro vás ta nejléčivější varianta.

Přítomný okamžik znamená všechno, jen ne stagnaci. A přesto uděláme všechno proto, abychom ji žili. Ve své stagnaci opakujeme stále stejná rozhodnutí, činíme stále stejné kroky, držíme se stále stejných přesvědčení a programů.

Kompasová otázka dnešního dne zní: co je TEĎ potřeba udělat? Urči jednu věc a následuj ji. Stáhni svou pozornost do těla a prožij důsledek svého kroku. Polož si otázku. Následuj ji. Prožij výsledek. Lehkost zaručena.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.