Denní karta – SEN 25. 03. 2024

Víte, jaký je rozdíl mezi snem a vizí? Vize obsahuje konkrétní kroky, se kterými sen příliš nepočítá. Pro sen je typické, že nás víc baví v něm setrvávat, než jej realizovat.

A protože je také dnes úplněk, nabízí se konečně se ze snění přehoupnout k vizím. Než to ale uděláme, navrhuji krátké shrnutí vašich strachů, proč je tak těžké vykročit k realizaci vlastního snu. Co nejhorší se může stát a co nejhoršího můžete vnitřně prožívat, když se za své sny postavíte a investujete do nic čas a energii? Zvědomění si těchto strachů je totiž vaše startovací čára, odkud se můžete odpíchnout.

Šestka Vody vypráví příběh o Popelce, která sní svůj sen o princi na bílém koni. Potud dobré. Rozdíl mezi tou na obrázku a naši odvážnou Libuškou ale je, že ta naše měla koule pro svého prince si na ples dojít. Jasně, že realizace snů je někdy děsná dřina, jasně, že se to mockrát nepovede, jasně, že budete čelit zklamání. Noa? Je to snad důvod, abyste si svůj sen nedopřáli? Koho jste potkali? Co vám to nalhali.

Možná je to tím dnešním úplňkem a zatměním, ale dnes silně vnímám jasné a dost důrazné poselství, které tato karta obvykle nemívá. A tím je naprostá odpovědnost za to, v čem žijeme, co manifestujeme a kde přiložíme ruku k dílu. Samo se to neudělá. Takže buď chceš lepší vztah a místo letitého brblání máš odvahu nahlas mluvit o svých potřebách a představách, anebo přestaň brblat. Brblat a nic nedělat zkracuje žíly a život.

Já samozřejmě vím, že tohle se líp řekne než udělá, a znám podhoubí Šestky Vody, ve kterém hnisá opravdu bolestivé téma sebehodnoty a toho, že část v nás hluboce věří, že takového štěstí nejsme hodni. Tak tedy alespoň začněme kontaktem s tímto tématem. Ale už probůh začněme.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.