Denní karta – SDÍLENÍ 15. 8. 2023

Já mám prostě Osho Zen Tarot ráda. Není prvoplánový a nabízí různé úhly pohledu na jeden jev. Jako třeba dneska. Sdílení je překrásná karta plná lásky a vřelosti. Můžeme ji dnes zažít, stejně jako se můžeme potkat se vším v nás, co nám nedovolí to prožívat. Dvě strany jedné mince.

Královna Ohně je opravdu velkorysá dáma. Chodí světem a rozdává lásku, podporu pochopení. Je absolutním symbolem bezpodmínečnosti. Protože má na prvním místě především sebe, nerozdává na úkor sebe, ale ze svých přebytků. A protože nerozdává na úkor sebe, tak je jí jedno, kdo její dary obdrží a jak s nimi naloží.

A tady se objevuje první příležitost k sebereflexi. Za jakých podmínek a jakých pohnutek rozdáváme my sami? Jsou opravdu tak čisté, jak tvrdíme? A pokud ano, jak to, že jsme rozhořčení a zklamaní, že naše dary buď nejsou přijaty, nebo náležitě oceněny? Trochu navazujeme na podmínečnost minulého týdne. Tehdy se týkala nás samých a teď máme možnost prozkoumat, jak ji aplikujeme ke svému okolí.

A za tím vším je samozřejmě klíčová otázka, jak moc investujeme lásku, pozornost a laskavost sami do sebe. Dovolím si připomenout základní vesmírný zákon: láska generuje lásku. A upřesním ho, aby nedošlo k nedorozumění. Láska k sobě generuje lásku k druhým. Ne naopak.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.