Denní karta – SCHIZOFRENIE 28. 11. 2023

Buď a nebo. Buď padej po hlavě, nebo po nohou. Buď zůstaň, nebo odejdi. Buď tohle, nebo tamto. Nic mezi. Jsou jen dvě varianty a čas běží. Okamžitě si vyber! Touhle schízou si jednou za čas projdeme všichni a tak moc nás zaměstná, že se leckdy sami sobě ztratíme na pár hodin, někdy i dnů.

Takže, jak Dvojka Mraků funguje? Z nekonečna možností si naše mysl na jakékoliv téma vybere cca 7 variant řešení. 3-4 rovnou škrtne, protože jsou pro ni moc dobré a šťastné a tak to přecik v tomhle světě nefunguje. A z těch zbylých vybere dvě zaručeně nejhorší. A teď začíná to peklo, kdy vás začne nutit, abyste se konečně rozhodli (proč tohle všechno dělá se mě prosím pěkně neptejte).

A vy na tu hru samozřejmě přistoupíte a vybíráte se tzv. ze dvou zel. Pochopitelně, že si nejde vybrat, protože varianty jsou naprosto a srovnatelně blbé. A protože jste pod tlakem, který začíná být k neunesení, tak prostě nakonec po něčem hrábnete. Střih. Za pár hodin, dní, let: právě jste se probrali z rauše schizofrenie a koukáte jak tele na nový vrata a ptáte se: do pihele tmavýho, jak jsem se tady ocitl? Proč jsem si vybral tohle?

Tak, to bylo malé intro do mechanismu schízy. Pro dnešní den to znamená jediné: dnes žádné zásadní volby. Stopro by se kormidla chytla nějaká zraněná dětská nebo zlomená generační část, která stůj co stůj potřebuje potvrzení vlastního příběhu a zaručeně by si vybrala variantu, která zopakuje historii.

Jestliže si nemůžete vybrat, ani jedna varianta není správná. Mějte odvahu je zahodit obě a prostě jen počkat, co vám Existence nabídne. Že to nejde zahodit? Že už nikdy žádnou jinou nabídku nedostanete? Pokud máte tyhle hlasy v hlavě, upřímně doporučuji terapii. Ozvěte se a během hodiny nemáme co řešit a vy zase budete svobodní na duchu i ve svých volbách.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.