Denní karta – SCHIZOFRENIE 09. 02. 2024

Já vím, zní a vypadá to strašidelně. Ale já v tom vidím velkou naději. Instrukce pro dnešek a víkend zní: pryč z hlavy! Nenabídne vám nic osvobozujícího a funkčního, věřte mi.

Dvojka Mraků přináší nepříjemnou energii buď a/nebo. Cítíte ten tlak a sevření? Na světě existuje nekonečno variant a možností a naše mysl všechny nekompromisně vyšachuje, předhodí nám tak sedm, z toho tři okamžitě zavrhne, protože „takhle dobře to rozhodně dopadnout nemůže“ a ve výsledku stojíme před dvěma variantami, jejichž výběr rovná se výběr menšího zla. A protože situace už je skutečně k nesnesení, tlačíme na sebe, ať už si teda konečně něco vybereme. A hádejte, co si pod tlakem vybereme! Tu úplně nejblbější variantu z nekonečna. Paráda!

Jak se to tohle hergot může stát? Na praktické rovině je Schizofrenie vždy špatné rozhodnutí. Respektive rozhodnutí ze špatného místa, z místa strachu. A strachem musíme začít, musíme se zorientovat a pojmenovat si, jak nejhůř se v dané situaci můžeme cítit. Věděli jste, že když máte silnou emoci, tak ve skutečnosti ji má jen jedna část vás? Prostě jste s ní splynuli, uvěřili jejím možnostem a její optikou se snažíte nalézt řešení. Blbý je, že vzhledem k tomu, jaký strach má tato část, její historická zkušenost nebyla příliš dobrá. To znamená, že vám nabídne možnosti poplatné její době, situaci a výsledku, ve kterém se ocitla. Ergo, když ji budete následovat, zažijete stejnou záhubu jako ona.

Co s tím? Pryč z hlavy. Slunce nepřestane vycházet, Země se nepřestane otáčet (tedy předpokládám, že pořád věříme, že je kulatá), když své rozhodnutí napřed prozkoumáte. Můžete si říci, že pokud si nemůžete vybrat, pravděpodobně ani jedna varianta není správná a obě můžete zahodit. Jasně, další strach. Co když už jiná nepřijde? Tak tady je potřeba trochu zapracovat na mindsetu.

Mějte odvahu nenásledovat strach, že vám něco uteče, přestaňte na sebe tlačit a udělejte si pěkný víkend. Odejděte ze své hlavy hlouběji do těla a tam se nalaďte na to, co chcete doopravdy. A za tím si, krok po kroku, jděte.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.