Denní karta – SAMOTA 07. 02. 2024

Vypadá to, že se nám včera opravdu podařilo odrazit ode dna, alespoň částečně a v určitých oblastech. Naše vědomí se pomalu pozvedá a my můžeme objevit své vlastní zdroje. To je totiž opravdový význam dnešní karty.

Poustevník na obrázku není vyvrženec společnosti. Svobodně zvolil to, co jeho duši dělá dobře a dává smysl. Není na nás řešit, proč kráčí světem a proč raději nemá pohodlný příbytek. Raději bychom se měli zaměřit na to, že v tom rozhodně není pasivní oběť, které nic jiného nezbylo.

Energie Samoty nás učí být v hlubším kontaktu sami se sebou. Připomíná nám, že ať jsme jako malí zažili cokoliv, tady a teď jsme dospělí, máme jinou kapacitu nervového systému, diametrálně odlišné možnosti a příležitosti.

Samota nás jednoduše učí schopnosti spolehnout se na své vlastní zdroje, když si to situace žádají. Obecná mýlka je, že si lidé myslí, že až připustí, že mají své zdroje, pak už budou tuplem sami. Naopak, pak se teprve objevuje prostor pro vztahy založené na dospělé intimitě a hlubokém energetickém kontaktu.

Marná sláva, dokud nepřevezmeme zodpovědnost za své vnitřní zdroje síly, houževnatosti a odhodlání, uznání a sebepéče, stále vcházíme do vztahů jako malé děti hledající rodiče, kteří je pochválí, ocení, zařídí, opečují. Bohužel, tato doba již dávno pominula.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.