Denní karta – PŘÁTELSTVÍ 29. 11. 2023

Dneska ráno mi dcera celá nešťastná vyprávěla svůj sen. Obryně vnikla do školky a jejímu kamarádovi ukradla papučky! Byly z toho slzy jak hrachy a hodně konejšení. A já si v duchu řekla: ach, taková oddanost dětskému kamarádovi. A je to tu!

Dvojka Vody přináší překrásnou energii sounáležitosti, přátelství, podpory a respektu. Nebyla bych to já, abych nedodala: nebude to zadarmo. Ne snad, že byste si přátelství a podporu museli zasloužit, ale aby to zdravě a oboustranně fungovalo, musíte se o ně starat. Je potřeba poctivě čistit trubky od nánosů křivd, projekcí a dramat, které mimochodem s těmi, kterých se to na první pohled týká, vůbec nesouvisí.

Čisté přátelství je velký závazek. Je na něm potřeba neustále pracovat, kultivovat ho, vyživovat. Na místě je důslednost a disciplína směrem k sobě a směrem ven. Žádný kvalitní a zdravý vztah vám jen tak nespadne do klína. A pokud ano, bez následné péče se scvrkne jako nepovšimnuté jablíčko.

Rozhlédněte se dnes kolem sebe. Co je potřeba vyčistit a vyříkat si? Komu je potřeba se ozvat? A nezapomeňte se rozhlédnout i uvnitř sebe. Je důležitější, aby ten druhý uznal vaši pravdu nebo s ním zůstat v kontaktu?

Přátelství, to je především rovnováha. Stejný prostor pro mne, stejný prostor pro toho druhého. Je potřeba stále balancovat a investovat energii a pozornost, abychom si udrželi hranice a otevřené srdce. Směle do toho!

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.