Denní karta – PŘÁTELSTVÍ 12. 01. 2024

Téma vztahů tu už tento týden zaznělo několikrát, takže dnes a o víkendu si budeme moci dopřát revizi. O vztahy jde vlastně nejvíc. Nemám na mysli pouze vztahy partnerské, ale celkové vztahování se k našemu nejbližšímu prostředí a okolnímu světu.

Základním klíčovým tématem Dvojky vody je respekt jako naprosto esenciální stavební kámen jakéhokoliv vztahování se. Lidi hodně respekt zaměňují za souhlas a odtud pak všechny ty peripetie. Respekt je ale čiré uznání, že každý a všechno kolem nás má svou hodnotu, své místo a svůj důvod. To, že my to nevidíme, nám rozhodně nedává právo se o tom vyjadřovat dehonestujícím způsobem.

Není potřeba nikoho velebit a vynášet do nebes, naprosto stačí uznat, že to má někdo přesně tak, jak to má. Co je ovšem masterpiece poselství Přátelství, že když to má někdo jinak, tak se od něj neoddělíme. Stále zůstává vědomí, že na nějaké bazální úrovni jsme toho součástí, ostatně jako všeho. Kvalita našeho vztahování se pak odvíjí od toho, jak jsme schopni v respektu a neodpojování balancovat.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.