Denní karta – PŘÁTELSTVÍ 02. 01. 2024

První pracovní den v novém roce je pro mne vždy něčím velmi zvláštním. Vstupujeme do obvyklé rutiny, ale zároveň můžeme zachytit záchvěv něčeho ryzího a čistého. Jaký asi ten letošní rok bude? A jaký by asi doopravdy byl, kdybychom s udrželi tuto jemnou posvátnost něčeho naprosto nového každý den?

Dnešní energie je opravdu přívětivá, a tak i my budeme mít příležitost být přívětiví. Ke svým blízkým, k okolí a především k sobě samým. Je otázkou, jak dlouho nám to vydrží, ale to dnes nehraje roli.

Dvojka Vody symbolizuje základní stavební kameny kvalitního vztahu, a je jedno, zda máme na mysli vztah partnerský, přátelský nebo sami k sobě. Obsahuje témata jako jsou respekt, svoboda, blízkost. Aby byl vztah kvalitní, stabilní a dlouhodobý potřebuje spoustu prostoru a respektu pro individualitu. Abychom se ale příliš nevzdálili jeden druhému či sami sobě, potřebuje na vyvážení stejnou dávku blízkosti a intimity. Otevřenost, odvahu sdílet, zranitelnost.

Možná, že to nejcennější co dnes, potažmo na začátku roku, můžeme udělat, je zamyslet se právě nad těmito kvalitami v našich vztazích. Zvlášť, pokud máme pocit, že v nich nestojíme rovně, s nohama pevně na zemi a s prožitkem naplnění. A prosím vás pěkně, než začnete partnerovi vyčítat, že vám neprojevuje dostatek respektu či naopak není ochoten ukazovat svou zranitelnost, hluboce se zamyslete, co to ve skutečnosti vypovídá o vás.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.