Denní karta – POTLAČENÍ 06. 02. 2024

Ech, to je tedy zase energetický zhup. Radost nemám, ale pojďme z toho vytěžit maximum. Pokud včas rozeznáme rizika, která visí ve vzduchu anebo v naší hlavě, máme velkou šanci jim předejít.

Desítka Ohně je ono pověstné dno, o které je možné se odrazit. Moje letitá zkušenost s Osho Zen Tarotem a klienty ale říká, že dno samo o sobě nic neřeší. Stejně, jak ta pověstná řeka, ke kterému koně sice můžeme přivést, ale pít už musí sám. Protože ode dna se sice můžeme odrazit, ale taky na něm zůstat libovolně dlouho. A že se to děje.

Potlačení symbolizuje nepříjemnou sebedestruktivní energii popření sebe sama. Může to být viditelné a může to být niterné, bohužel na náš energetický systém to má stejný vliv. Buď se můžeme explicitně přehlížet, tj. od nedostatku spánku a odpočinku, přes sabotáže nezdravým životním stylem a až po několikahodinové vytěsňování potřeby jít na záchod.

Anebo může být velmi skryté. Např. že se nejsme schopni vymezit, postavit se za sebe, vzepřít se. Vrátit v restauraci studené jídlo, požádat, aby se na nás ten chlap v tramvaji tak nelepil, říci si o pomoc, připustit vyčerpání, nekompromisně ze života vykopnout toxické lidi.

Potlačení říká, že jsme energeticky a spirituálně značně potlačili svou sebehodnotu. Popřeli jsme sami sebe. A tady je to dno. Když si všechno tohle uvědomíme, může se objevit síla, která řekne DOST. A to vám dnes radím. Najděte jednu věc, jeden mechanismus, o kterém víte, že vám nedělá dobře, a z čiré lásky k sobě s ní přestaňte. Nikdo vám totiž vaši sebehodnotu nevrátí, všichni si ji škudlí. Nikdo sám od sebe nepřestane překračovat vaše hranice. Celý Vesmír čeká, až to změníte vy.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.