Denní karta – POLITIKA 7. 8. 2023

Ajajaj. To mi blesklo ráno, když jsem vytáhla tuto kartu. A první, co je k tomu potřeba říci, hlavně klid a žádnou paniku. Takhle karta je mega mega nepříjemná a já sama se jí vždycky trochu leknu. A to mne paradoxně vrátí do těla, já zpomalím a celý den se snažím být natolik přítomná, abych této energii nedala šanci. Takže o co tedy jde?

Základním klíčovým slovem Sedmičky Mraků je manipulace. Přesněji, naše vlastní manipulace. A ten nejběžnější způsob, na který se téměř vždycky chytneme, je, že nás naše vlastní ego zmanipuluje tím, že my rozhodně nemanipulujeme. Tohle rozhořčení nás tak zaměstná, že si nevšimneme některých důležitých indicií. Jako třeba strachu z nepřijetí, kdyby vyšlo najevo, že manipulujeme. Anebo studu, kterého jsme plní a tak se do krve budeme hájit, že my jsme si rozhodně nezačali.

Manipulujeme všichni. V každém z nás je nevyživené vnitřní dítě, které není schopno si samo naplnit své emocionální potřeby. A protože je závislé, udělá cokoliv, aby se o něj někdo postaral. Pokud si včas nevšimneme, že motivace k některým volbám a chování pramení z potřeby malého dítěte v nás, okamžitě se chopíme čehokoliv, co nám to pomůže dosáhnout. Nosíme masky a děláme se lepšími a úspěšnějšími, jsme tu pro druhé, trucujeme, vydíráme, tlačíme, prosíme.

První krok z vymanění se z manipulace je uznání toho, že ji využíváme. Dokud to budeme popírat, není co léčit, co pochopit. Za každou manipulací je pocit ohrožení, že něco nedostaneme, že budeme odmítnuti, zesměšněni, poraženi. A samotný kořen celého problému je o tom, že někde uvnitř jsme kdysi uvěřili, že s námi něco není v pořádku a proto svou spontánnost a autenticitu nemůžeme žít a projevovat svobodně.

Dnešek je opravdu speciální. Pokud obejdete hlasy, které vám tvrdí, že tohle máte už dávno zpracované a netýká se vás to, můžeme objevit nové dílky sebe sama a vykoupat se v soucitu a lásce.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.