Denní karta – POCHOPENÍ 27. 7. 2023

Po několika dnech, kdy jsme se doslova dusili ve vlastní šťávě, se objevuje závan svěžího větru a možnost plně roztáhnout svá křídla.

Páže Vody přináší osvobozující prozření, že veškerá omezení jsou pouze v naší hlavě. To se ovšem jednodušeji řekne, než udělá. Pokud už přesvědčení, která silně ovlivňují naši vnitřní svobodu pohybu a prožívání, jsou velmi silně zakořeněná.

A je tu ještě něco. Tohle se prostě lehce nepřiznává. Kdo z nás si chce otevřeně přiznat, že si za některé způsobené bolesti jednoduše můžeme sami svým zarytým přesvědčením, co se musí a co se nesmí? Je zkrátka jednodušší to svést na vnější okolnosti. Jenomže! Dokud nepřipustíme, že máme vliv na nepříjemné prožitky v našem životě, nemáme nástroj je proměnit v něco jiného.

Holubice na obrázku má cestu volnou. Žádná vrátka ve skutečnosti neexistují. A ona stále sedí v kleci a přemýšlí. Dám to? Přijmou mne? Není jednodušší zůstat s jistotou malé misky zrní a sépiové kosti? Kdo ví, zda se nakonec rozhodne pro svobodu či pro jistotu.

Zaposlouchej se dnes do svých vnitřních hlasů. Možná budeš překvapen, co všechno ve tvém životě „nejde“ jen proto, že to kdysi někomu nevyšlo. Nemusíš hned všechno změnit. První krok je uvědomění, že vězení je ve tvé hlavě.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.