Denní karta – OUTSIDER 08. 12. 2023

To, co se dnes chystám napsat, se vaší vnitřní oběti věru líbit nebude. Já tu část v nás hluboce chápu, uvízla v příběhu, kdy se proti ní všichni spikli a ona teď žije na okraji svých kapacit, naprosto sama a opuštěná.

Abychom se z role oběti mohli vymanit, tedy za předpokladu, že vůbec chceme, protože pro spoustu lidí je to bezpečný rámec, ve kterém nemusí přijímat za nic svůj díl odpovědnosti, protože ti druzí přece něco způsobili nebo je nechali ve štychu. Tedy za předpokladu, že chceme být znovu dospělými, což znamená vykročit do neznáma, činit kroky, který se někdy minou naším očekáváním, nést díl odpovědnosti za to, že možná někoho zraníme, pak první krok je uvědomění, že role oběti je jen jedna naše část, které jsme ve svém životě dali příliš velký prostor. Já věděla, že se vám to nebude líbit.

Jednak je to dětská část, takže má právo si stěžovat, protože je odkázaná na péči. Co je ale nepříjemné, že ji posadíme do káry a necháme se jí odvést na výlet. Tahle část má mít svou vnitřní dospělou, která se o ni láskyplně postará. A druhá dost nepříjemná věc je, že pokud takovou část posadíme na trůn, první co udělá je, že chce potvrzení své existence. Takže přiohne vaši realitu tak, abyste si potvrdili, že jste opravdu oběť systému.

A proč na trůnu nesedí dospělá ideální verze, která přirozeně žije nadbytek? Protože to stojí úsilí. Museli byste si napřed přiznat, že jste v oběti, pak byste se té oběti museli být ochotni vzdát a museli byste připustit, že takovou ideální verzi sama sebe máte k dispozici. Nojo, ale co když vás pak už nikdy nikdo nepolituje, nedá vám pozornost a vy zůstanete sami? 😉

Slunovrat se blíží a všechno, co už jsme přerostli a neslouží nám, je potřeba odložit. Slunovrat je totiž jako takové zvětšovací sklíčko a všechna tahle přesvědčení a mechanismy díky němu pár dní před Štědrým dnem nabudou olbřímích rozměrů. Je třeba opečovat svou dětskou ufňukanou oběť, utřít ji nudli u nosu, dát ji lízátko a postavit se do své síly. Máte na to celý víkend.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.