Denní karta –  ODVAHA 23. 02. 2024

Odvahu si spojujeme s mnoha tématy: odvaha něčemu se postavit a konfrontovat, odvaha nepodlehnout, odvaha vystoupit z komfortní zóny. A v neposlední řadě a platné pro dnešek i následující víkend: odvaha být vidět.

Na začátek si pojďme připomenout, že odvaha neznamená, že nemáme strach. Pokud čekáte, až váš strach zmizí, abyste se mohli něco odvážit, pak se pravděpodobně nedočkáte. Odvaha je, když bez ohledu na svůj strach činíme kroky a rozhodnutí. Abychom mohli být odvážní, potřebujeme o svém strachu vědět a rozeznat ho.

Jak už jsem zmínila na začátku, dnešní odvaha se bude týkat nás samých. Na chvíli se zamyslete nad tím, co nejhoršího by se mohlo stát, kdybyste opravdu byli sami sebou, plně přirození, kdybyste se nebáli být vidět, kdybyste nepotřebovali nic skrývat, protože byste se bezmezně milovali. Až se objeví odpovědi, vězte, že to jsou vaše důvody, proč odmítáte žít svou plnost, potenciál, který vám byl dán, svou jedinečnost.

Ano, může se stát, že když budete v plné záři, někdo vás zraní či odmítne. Ale upřímně, vypovídá to něco o vás nebo o něm? Opravdu kytka zvadne jen proto, že kolem někdo projde a utrousí nelichotivou poznámku? Je to výzva, co si budeme povídat. Ale především je to výzva pro váš strach. Svět tam venku se nepřestane otáčet, ať už jsme zářící nebo schovaní v zemi. Tak proč se pořád schovávat.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.