Denní karta – ODVAHA 08. 02. 2024

Máte často strach? Tak to je skvělé, znamená to nekonečno možností pro ocenění se za odvahu. Mnoho lidí si myslí, že odvaha je stav, kdy strach nemáme. Jaký omyl! Odvaha je, když něco uděláme, i přesto, že je strach přítomen. Nechte si svůj strach, nemusíte se ho zbavovat. Stačí ho jen nenásledovat.

Dnes nás to opět bude nutit vystoupit z komfortní zóny a postavit se za sebe, zazářit. Příběh květiny na obrázku je velmi inspirující. Měla totiž odvahu vyrůst. Mohla klidně zůstat hluboko v zemi, v bezpečí v podobě semínka. Ale rozhodla se zjistit, kým je, jak voní, jakou barvu má její květenství.

A tak je to i s naším strachem. Historicky nás drží v kleštích, jen abychom nezazářili a nezjistili svou opravdovou velikost. Kdysi to nebylo možné, ba co víc bylo to na životě ohrožující. Ale to je historie. Dnes nás nikdo neukamenuje za naši jedinečnost a jinakost.

Jaké by to bylo být sám sebou? Zcela přirozeně ladit s vnitřními proudy? Neohlížet se na strach ze selhání či odmítnutí? Než květina vykvetla, potýkala se s mnohými nebezpečenstvími. A přece to zvládla.

A jedna drobnost na závěr. Až se rozhodnete jít se svou kůží na trh, ukázat se a být viděni, už nejde jít zpátky. Stejně tak jako když semínko začne klíčit. Ta cesta je jednosměrná, už se nelze vrátit do vlastní nevědomosti. a popření Lze jen pokračovat vpřed, anebo zemřít.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.