Denní karta – NOVÉ VIDĚNÍ 23. 11. 2023

Otevřel vám včerejší Lakomec oči? Nejde o to začít se teď bičovat, jak špatně to žijeme, ale o to převzít odpovědnost, že máme podíl na tom, co žijeme, že se nám to neděje mimoděk a nejsme obětí vnějších náhod. Protože taková odpovědnost otevírá prostor pro možnosti, změnu, léčení.

Dnes v tomto duchu budeme pokračovat. Nové vidění přináší nové možnosti, nové úhly pohledu, nové příležitosti. Pochopitelně to není zadarmo, napřed musíme udělat místo, přesně v duchu zenového pořekadla, že do plného šálku už se toho více zkrátka nevejde. Proto je taky archetypem této karty sama posvátná Oběť. Je potřeba něco obětovat, aby se nám dostalo dalších kroků. A tou obětí není nic menšího než naše vlastní role oběti v životě.

Všechno je otázka vnitřní motivace. Chceš být obětí, v pořádku. Děj se vůle boží. Proč si pak ale stěžuješ, že nemáš život ve svých rukou? Co je to za bláznivinu. Chceš mít život ve svých rukou, v pořádku. Odevzdej svou ufňukanou malost, postav se do své síly a převezmi odpovědnost za to, že máš podíl na tom, co se ti děje, jak se k tobě chovají děti, s jakým partnerem žiješ, jakou práci si vybíráš. Začni se ptát, zkoumat, pátrat, otevři se.

Nové vidění doslova otevírá obzory. Vyvede nás z kobky vlastní bezmoci na čerstvý vzduch. A ano, ten první kontakt se světlem, po tolika letech mžourání do tmy, zabolí. Ale až se rozkoukáme, bude zase o kus líp.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.