Denní karta – NEVINNOST 31. 7. 2023

Blíží se úplněk. Jeho krystalická síla nás tentokrát prosvítí jak rentgen a my se až do morku kostí dotkneme pravdy o sobě samých. Jestli čekáte nějaké pikošky, tak vás zastavím rovnou ze startu.

Pravda bývá většinou o hodně jednodušší než by naše ego rádo. A taky, pokud je to opravdová Pravda, pableskuje pochopením, soucitem a laskavostí. Nejste o nic pravdivější, když někoho (nebo sebe) sejmete pravdou. Spíš je to znak vlastního pocitu ohrožení, který se za sdělováním pravdy skrývá. Výsadou osvícených je být pravdivý k sobě i druhým a nepotřebovat je/sebe pravdou zraňovat.

Mám moc ráda tuhle kartu. Vrací mne zpátky ke mně, k mé nekompromisní upřímnosti, ne vůči okolí, promiňte, ale na to tak trochu sere pes, ale především ke mně samotné. Jaké jsou mé opravdové motivace mých činů a rozhodnutí, čeho se bojím, že přizpůsobuji svou podstatu vnějším okolnostem, před čím uhýbám.

A proč je téma spojené s pravdou nazváno Nevinnost? Protože, když si dáme tu práci a upřímně začneme zkoumat motivaci svých činů, dříve nebo později v sobě najdeme část, která se cítila natolik ohrožena, že udělala to, co udělala. To není omluva a tento vhled nás nezachrání před důsledky našich činů. Ale přináší hluboké pochopení a soucit k nám samým. A někde tady se rodí základní kvalita této karty, a sice absence vnitřního kritika.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.