Denní karta – NEVINNOST 05. 02. 2024

Vypadá to, že nás čeká překrásný den. Tedy, pokud se zase sami dobrovolně neuvaříme ve vlastních výčitkách a provinilosti. Téma dnešního dne je totiž vnitřní soudce. Po dnešku se ho sice úplně nezbavíte, ale zase budete jeden krůček, jeden den blíže tomu, abyste pochopili dynamiku, motivaci a příběh této vaší vnitřní části.

Nevinnost neznamená, že nepácháme škody. To ani nelze, nevinná jsou novorozeňátka, která ještě nestačila nic zažít a způsobit. K této nevinnosti se stěží dopracujeme. Nevinnost, o které vypráví tento stařík na obrázku, je nevinnost a upřímnost starého člověka, který toho zažil opravdu hodně a rekapituluje. Ne důsledky svých činů, ale svou motivaci. A na této úrovni se můžeme dopracovat k nevinnosti.

Nelze nedělat chyby a pravděpodobně ani nelze neubližovat. Já vás nenabádám, abyste to vzdali, chodili světem a škodili. Jen říkám, že není možné ošéfovat to, že ať se budete chovat jakkoliv, že se to nikoho nedotkne.

Co ale rozhodně můžete sledovat, jsou vaše záměry. To tedy předpokládá, že máte dostatečnou sebereflexi, abyste rozeznali vnitřní pohnutky, to čemu se chcete vyhnout a to co si chcete zajistit. Jinými slovy, radikální upřímnost sama k sobě.

A proč je to tak důležité? Protože když si pojmenujete vnitřní pohnutky, může dojít k pochopení a také se může objevit další varianta řešení. Když budete mít pro sebe více pochopení, váš vnitřní soudce nemá šanci. A propos, všimli jste si někdy toho, že když máte pocit, že vás okolí za něco soudí, že už jste se pár minut, možná i pár vteřin předtím odsoudili sami?

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.