Denní karta – MORÁLKA 27. 6. 2023

Jeden by řekl, že Slunovratem je to za námi, ale ono ne. Objevují se další a další alegorické vozy a na nich nadšeně mávají a vískají další a další předsudky a přesvědčení. Nevadí, směle do toho! Čím dříve Královnu Mraků odhalíme, tím rychleji se nám uleví a tím více prostoru pro laskavost, pochopení a nadhled ve svém systému vytvoříme.

Morálkou v tomto případě máme na mysli především morálku získanou. Někdo nám kdysi jasně řekl, co se smí a co se nesmí. Ano, pochopitelně máte pravdu, jsou věci, které jsou prostě za čárou. Jenže, v tomto případě nejde o tzv. skutkovou podstatu věci, ale o motivaci, se kterou se danému skutku snažíme vyhnout.

Jedna věc totiž je náš vnitřní charakter, soucit s druhými a potřeba spolupracovat na lepším prostředí, ve kterém žijeme a ta druhá… je strach z trestu. A tady už jsme podepsali smlouvu s Královnou Mraků. Má nás v hrsti. Protože jsme svou vlastní radar, zda s námi, potažmo s naší vnitřní morálkou něco ladí či neladí, vyměnili za vnějšího drába, který na nás dohlíží jako na malé děcko a při sebemenší chybě nám dá přes prsty.

Proto dnes pozor na všechna ta jasná vyjádření a přesvědčení o tom, jak to má na tomto světě, ve vašem životě, vztahu, práci být správně. Je to jen jeden úhel pohledu a čím víc na něm lpíme, tím častěji to potřebuje naše zraněné vnitřní dítě, protože se bojí, když nebude to nebude dodrženo, trest ho nemine.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.