Denní karta – MORÁLKA 19. 12. 2023

Já přesně vím, jak by to mělo vypadat, jak by se měli chovat a co dělat. Vím, kde je pravda a co je správné, a udělám všechno pro to, abych to prosadila. Dobré ráno, je tu paní Morálka.

Co včera nebylo řečeno, to dnes stejně bude ve vzduchu. Jestliže nejsme schopni zdravě se postavit konfrontaci a bez emocí vyložit karty na stůl (a pojďme si říci, že v určité chvíli tohle umí málokdo), někde uvnitř nás to zůstává a bobtná, opanuje náš prostor a mění se ve výčitky, posuzování a toxickou obsesi.

Na to je královna Mraků expert. Ví všechno nejlíp a rozhodně z toho neustoupí. Je kritická, pořád v hlavě a její vnímání světa je jasné, co není bílé, je zákonitě černé. Jestliže se dnes potkáte s tématem prosazování pravdy, mám pro vás revoluční myšlenku. Každý má pravdu. Protože každý jeden má svůj osobitý filtr vzpomínek, zkušeností, rodové zátěže. Přes nějak nějak vnímá svět a interpretuje jej. Nemá cenu se přetahovat, kdo z koho.

Je jedno, zda soudíte okolí nebo sebe. Je jedno, jestli máte pravdu vy nebo druhá strana. Ztratili jste pojem o celku a zaměřili se na detail. A na základě tohoto detailu vytváříte svou budoucnost.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.