Denní karta – MISTR 19. 01. 2024

Dnes budeme požehnáni a obdarováni. Budeme totiž mít šanci zahlédnout a ochutnat naše vlastní mistrovství. Pokud vaše myšlenky míří směrem k profesi, hned ze startu vás s dovolením zastavím. Ano, být mistrem oboru je jistě zajímavé, ale to rozhodně není to, oč tu dnes běží.

Na praktické denní bázi přináší karta Mistr hned několik rovin a uvědomění. Jako první nás nemilosrdně konfrontuje s potřebou vlastní dokonalosti a dosáhnutí určité mety. Moc neohrnujte nos, máme to všichni a kdo tvrdí, že ne, tak chtějí být nejlepší v tom, že nemá žádné světské ambice.

Je v pořádku mít vize a cíle. Ovšem důležitá je vnitřní motivace. Chci být nejlepší ve svém oboru pro to, aby to konečně někdo uznal nebo z čiré vášně, že mne tato oblast fascinuje, planu pro ni a chci ji šířit dál? A jak na sebe budu nahlížet, když nedosáhnu toho, co jsem si vytýčil? A tady to začíná být zajímavé. Energie Mistra nám totiž připomíná, že v tom, kdo jsme, už stejně nejlepší jsme. A tohle na chvíli připustit, je ta nejrychlejší cesta, jak odhalit všechny vnitřní nánosy přesvědčení, že nejsme dost a že s námi není něco v pořádku.

Paradoxně je také Mistr o velkých zkouškách. Ne nadarmo je to karta maturity. Protože život sám je jedna maturita. Každý den jsme zkoušeni, jak obstojíme v tématech, respektu, soucitu, zdravých hranic, pochopení. Až dneska přijde něco, na co budete reagovat kolapsem, že to nedáte, na chvíli se zastavte, dýchejte a vzpomeňte si na svou vlastní maturitu. Ta moje byla strašná, byl to můj první životní kontakt s tak vysokou mírou stresu. A s odstupem 30 let si říkám, ech… kdyby všechno v životě bylo tak lehký jako maturita.

A poslední rovina Mistra, kterou dnes zmíním, je, že je jím sám váš život. Můžete si jej představit jako svého třídního na škole, který vás tepal a nic vám neodpustil. Byl to vopruz, často vám to přišlo nespravedlivé. A na třídním srazu po letech se od něj dozvíte, že jste byl jeho nejoblíbenější žák, a protože viděl váš potenciál, tak se ze své vyšší moci úřední rozhodl nenechat ho ladem.

Pamatujte, život vám fandí. A zkoušky, výzvy, lekce a příležitosti tu nejsou za trest, protože jste v hodině nedávali pozor, ale pro to, abyste si uvědomili, jak významně jste na své cestě pokročili.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.