Denní karta – MINULÉ ŽIVOTY 29. 01. 2024

Paradoxem minulých životů je, že nás nutí neuhnout z přítomnosti. Na ní totiž ve skutečnosti záleží nejvíc. Ta je důsledkem našich minulých voleb a ta je jediným zdrojem naší budoucnosti.

Zvýšený fokus na přítomnost nás totiž dnes zachrání od nejedné nepříjemnosti. To, proč se zas a znova ocitáme v každodenních trablích, způsobuje především naše nepozornost. Vědomí mnohokrát za den odpluje kamsi a v tu chvíli se našeho kormidla ujímá automatický pilot, který má instrukce z minulého století. Kam si myslíte, že asi stočí váš majestátný koráb?

Zpomalte svůj krok i dech. V každé situaci se na chvíli spojte sami se sebou, zkontrolujte, jak se vlastně cítíte, proč se chystáte udělat to, co se chystáte udělat. Základním kompasem je otázka, co bych udělal/a, kdybych neměl/a strach?

Pokud se totiž rozhodujeme na základě strachu, tedy naše volby nejsou autentické, ale podléhají tomu, že se neustále chceme něčemu vyhnout nebo si něco zajistit (což je volba z nedostatku), pochopitelně, že nevytváříme budoucnost na základě přání, ale energie, ze které toto přání či volba vychází. Volba ze strachu tvoří nové situace, kde opět budeme strachu vystaveni. Volby z nedostatku vytváří další situace, kdy tento nedostatek opět citelně pocítíme.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.