Denní karta – MILENCI 10. 01. 2024

I přes lednový útlum prožíváme silné a intenzivní časy. O tom svědčí i karty, které poslední dobou tahám. Všimli jste si? Samá velká arkána nesoucí hluboký přesah do vnějšího světa i naší vnitřní krajiny. A dnes to nebude jinak.

Velmi jasně vidím příležitost naučit se velká témata uchopovat úsporně. Na dramata a expanze bude dost času při letním Slunovratu, ale jak naložit se zásadními věcmi, když máme uprostřed zimy šetřit energií?

Dnešní milenci nám trochu posvítí na naše vztahy, přesněji na naše závislosti ve vztazích. Že žádné nemáte? Ok, přeskočte a užijte si den, my ostatní se ponoříme do sebereflexe. Aby nedošlo k mýlce, karta Milenců toho obsahuje o hodně více, protože je to velká arkána, ale je dost úsměvné mluvit o transformaci srdeční energie, když si nevidíme na špičku vlastního nosu, potažmo neumíme pojmenovat své základní vztahové dynamiky.

Základní orientací, kterou Milenci přináší je uvědomění, že si myslíme, že milujeme, ale ve skutečnosti potřebujeme. Potřebujeme pozornost, péči, ocenění, uznání. Potřebujeme se cítit milovaní. Tedy, ve skutečnosti to nepotřebujeme my celí, ale jedna naše dětská část, se kterou ve vztazích dost splýváme. A tak se sami pasujeme do role malého závislého dítěte a tím souhlasíme, že se s námi s jako dítětem bude i zacházet.

Co s tím? Uvědomění je lék. Uvědomění a radikální, to jest laskavá, upřímnost, že tohle provozujeme, a tím na sobě pácháme strašné věci. Uvědomění, kam až jsme ochotni zajít, aby se naše vnitřní dítě cítilo milované, není zrovna z těch nejpříjemnějších. Ale je opravdu transformační.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.