Denní karta –  LPĚNÍ NA MINULOSTI 28. 02. 2024

Cítíte tu tíhu? Tak to je tíha našich nenaplněných očekávání. Tolik jsme se těšili, tolik modlili a doufali, tolik si přáli a když to nevyšlo, přišlo zklamání. A protože jsme výsledek nikdy nepřijali, stále s sebou tento nedokončený příběh vlečeme. Abych byla přesnější, stovky příběhů.

Náš systém je doslova obsazen příběhy vztahů, které skončily jinak než jsme chtěli, křivdami, nenaplněnými tužbami. Naše hlava možná ví, že už se to nedá vrátit, ale naše podvědomí stále doufá, že jednou, jednou to dopadne jinak. Ale bohužel to jinak dopadnout nemůže. Protože aby se mohl objevit nový příběh s novým koncem, musíme pro něj udělat nový prostor. A ten nemáme, protože jsme po okraj plní příběhů, které nedopadly podle našich představ.

Rozhlédněte se po svém domově, skříni, spíži, po svém nitru a rozhodněte se, čemu konečně dáte sbohem. Starým umělohmotným miskám? Oblečení, do kterého zkrátka už nezhubnete? Desítky let staré bolesti, kdy vám kamarádka/partner/rodič řekl, že… ?

Nic se nezmění, když se nesmíříte s konci, které už nejdou napravit. Sami sebe tím vězníte ve smyčce, která se bude opakovat do nekonečna. Dnešní den je skvělý pro volbu, zda chcete lpět na věcech, které dávno vyčpěly a nebo zda zvolíte prázdný prostor, do kterého možná časem přibydou nové artefakty.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.