Denní karta – LPĚNÍ NA MINULOSTI 04. 07. 2024

Pusť z hlavy staré příběhy. Já vím, leckdy si myslíme, že je to to jediné, co nám zůstalo a tak si je hýčkáme, oprašujeme a věříme, že se nám ještě někdy budou hodit.

Pětka Vody přináší uvědomění, které když se nás v hloubi srdce dotkne, tak se promění v hlubokou svobodu a úlevu. Všimli jste si, na čem všem lpíte? Co všechno odmítáte opustit a odpustit a jak moc vám to intoxikuje váš systém? Dejte si chvilku a prozkoumejte proč. Proč zrovna toto je pro vás tak důležité. Proč zrovna tuhle křivdu potřebujete za každou cenu nikdy nezapomenout? Před čím vás to má ochránit? Co vám to má zajistit?

Lpění na minulosti má energii silného závazku, který užírá baterii i naši paměťovou kapacitu. Pokud jsme zahlceni příběhy a situacemi z minulosti, obklopeni nostalgickými předměty, je tu pramálo prostoru pro nový svěží vítr a především pro nové a nečekané vyústění.

Primární důvod, proč na něčem lpíme, je strach. A čím větší strach, tím urputnější držení. Tuhle křivdu nesmím nikdy zapomenout, protože když ji stále ve svém nitru budu živit, včas rozeznám, že se zase chystá. Tento předmět nikdy nesmím vyhodit, protože je to jediný způsob, jak si udržet vzpomínku. Z téhle práce nikdy nesmím odejít, protože žádnou jinou už nikdy neseženu.

Udělejte si revizi svého lpění a buďte k sobě upřímní. Protože pokud toužíte po tom, aby se vám křivdy konečně vyhnuly, je potřeba propustit ty staré. Pokud chcete nové zážitky, je potřeba být emocionálně přítomen, místo bloumání v zašlých časech. Pokud chcete lepší podmínky ve vztahu, práci a životě, je potřeba si to dovolit a mít odvahu vzdát se toho nefunkčního.

Užijte si krásný prodloužený víkend plný osvobozujícího odkládání. Zkuste si příští týden vyzkoušet život jen tak nalehko, bez závazků, kontroly a lpění.

Další karta bude v pondělí 15. července.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.