Denní karta – LPĚNÍ NA MINULOSTI 02. 02. 2024

Všimli jste si, že tento týden se v různých obměnách zaměřujeme na lpění? Takže dnes a o víkendu máme možnost tuto práci, alespoň na nějakou dobu, završit.

Pětka Vody přináší příběh ženy, která tak lpěla na svých příbězích, křivdách, jistotách, že se jimi beze zbytku obklopila. Co by pro nás Bůh neudělal, že? Tak moc věřila, že si musí schovat každou šňůrku a kus klacíku, protože co kdyby se mohl ještě někdy hodit. A tak i my v našem nitru schováváme příběhy, a říkáme si, jednou to dokončím, ba co hůře, jednou jí/mu to vrátím.

Zkuste si na chvíli představit, že náš energetický/nervový/emocionální systém je jako nádoba, má své limity. Jako pověstný šálek čaje v onom zenovém příběhu, vejde se tam jen něco, ne obsah celé konvice. A pokud my svůj systém zaplníme vším tím, co nedopadlo podle našich představ, nic nového už se tam nevejde. Na ženu na obrázku čekají splněné sny, které symbolizuje ten pohár za ní. Bohužel na něj nikdy nedosáhne, protože si tak pevně drží to, čeho se nechce vzdát.

Je potřeba odpustit a opustit. Propustit ze života věci, které nám už neslouží. Rozloučit se s jistotami, které nás dusí. Zázraky se dějí za komfortní zónou a největší výstup z ní je okamžik, kdy propustíme to staré a na chvíli stojíme s prázdnýma rukama.

Rozhlédněte se po svém domovu. Není náhodou váš prostor zaskládaný věcmi a vzpomínkami, které si držíte ze strachu, že už nic jiného mít nebudete? Udělejte pořádek v šuplících, ve skříni, ve spíži, v garáži. Vyvětrejte a vyčistěte své prostředí i své nitro. Teprve pak může přijít něco nového.

Pěkný víkend.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.