Denní karta – LAKOMEC 1. 6. 2023

Na první pohled lakomec, ale při hlubším ponoru a nacítění se na obsah a poselství této karty se jako na zavolanou vyloupne malé ponížené a ukřivděné trucovité dítě. Nedám, neřeknu, neukážu.

Tahle energie potřebuje opravdový nadhled a dospělou optiku. Je tak jednoduché sklouznout do sto let starých křivd, které jsme neměli odvahu vyslovit nebo pustit po vodě. No a co, že nám někdo šlápl na kuří oko? Bóže. To naše rozhořčení stejně zase pramení pouze z toho, že si jím dodáváme sebehodnotu a důležitost, kterou ne a ne žít přirozeně.

Náš vnitřní lakomec si zaslouží především hluboký soucit a pochopení, stejně jako to malé dítě, kterého se nikdy nezastal. Následky těchto dětských prožitků totiž způsobují, že naše srdce se navždy zavřelo. Každého podezříváme, nikomu nevěříme a už vůbec nemáme důvod se o něco dělit. Je to tak bolestivé.

Dnes se s ním zase potkáme, s naším vnitřním lakomcem. Možná bude mít podobu trucovitého děcka, možná to bude zapšklá stařena, která zlomila hůl nad dobrotou a zavřela se před okolním světem. Než jim dovolíte, aby skrze vaše ústa promlouvala a skrze vaše údy jednala, zastavte se a dejte si pár nádechů, abyste si připomněli, že recyklujete sakra starý a vyčpělý příběh. Nikdo neříká, že tentokrát se to musí povést na sto procent, ale pokud se neodpoutáte od toho starého a konečně nad tím nemávnete rukou, stoprocentně to dnes zase znova stvoříte.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.