Denní karta – KOMPROMIS 26. 4. 2023

Děláte kompromisy? Trápí vás to? Nemůžete si pomoci? Anebo jste naopak striktně nekompromisní? Pojďme dnes trochu změnit pohled na kompromisy. Otázka totiž nezní, zda je dělat nebo nedělat, ale z jakého důvodu. I kompromis může mít své přesahy, pokud jej neděláme ze strachu.

Když se dva dohodnou, že malinko ustoupí ze svých pozic, aby se sobě mohli paradoxně více přiblížit a vytvořit něco většího než jsou oni sami, pak vzniká zdravý kompromis. V takovou chvíli jsme schopni uznat, že jednotlivec nemá takovou moc a sílu jako synergie více srdcí.

Pokud ale ustupujeme ze svých pozic, abychom je ze strachu, že nás někdo odmítne, podstoupili někomu jinému, nic nevytváříme, tedy kromě bezmoci, křivdy a zahořklosti. A stejné je to s nekompromisností. Není lepší. Protože ji ovládá stejný strach. Aby nám náhodou nikdo nevzal ani píď z naší (často domnělé) síly, nikdy nevytvoříme žádný přesah.

Je to jako se vším. Je potřeba za tím najít motivaci: je to strach nebo láska? Je to pocit nedostatku nebo důvěra? Až dnes budete přešlapovat na místě a přemýšlet, jak to udělat správně, dejte si pár nádechů a ptejte se sami sebe, co tím pro sebe chcete získat a o co rozhodně nechcete přijít.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.