Denní karta – INTENZITA 22. 12. 2023

Letošní zimní slunovrat je tu. A pro některé to není jen nejtemnější noc v roce, ale i v celém jejich životě. Rytíř Ohně je sice plný síly a energie, ale taky netrpělivosti, nespokojenosti a neklidu. Pokud svou nespokojenost neumí zreflektovat a ošetřit, tlak v jeho nitru je k nesnesení a on za každou cenu musí něco udělat, na výsledku, smyslu, dopadech nezáleží.

I přesto, že se lze jen stěží vymanit kolektivnímu podvědomí a momentálnímu nastavení, jestli to půjde jen o píď, zpomalme a nedovolme, aby nás ovládly naše osvědčené kompenzace, jak se vyhnout vnitřnímu nepohodlí. Už nejsme malé děti, abychom se stresovaly, že máme málo dárků a málo naklizeno, že nás čeká konfrontační setkání s členy rodiny. Stačí se na chvíli zastavit a čelit svým pocitům, které ve skutečnosti patří jen jedné části nás, která je přehlížena a kterou stačí uznat a dát jí důstojné místo v našem systému.

Kdybychom sílu a intenzitu, jakou rytíř Ohně investuje do změny vnějších okolností, investovali do zabezpečení a výživy své vnitřní krajiny, jsme zachráněni. Pokud jste vyčerpaní a pod tlakem, investujete špatným směrem. Nechť je vaše vnitřní krajina dnes i nadále plná světla, laskavá, zářící a otevřená čemukoliv, co je ve vás aktuální. Dnes, zítra, po celé svátky, celý příští rok, celý život.

Přeji vám krásné svátky plné niterných každodenních radostí, autentického vyživujícího kontaktu a bezmezné důvěry, že náš život ví, kudy vést.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.