Denní karta – HOJNOST 9. 8. 2023

Kdo se včera nebál vystoupit ze zajetých kolejí a role oběti, ten bude dnes odměněn. Je tu Král Duhy a jeho pověstná dobrosrdečnost a velkosrdcatost.

Hojnost je velké téma. Chce ji každý, ale málokomu jeho vlastní přesvědčení dovolí připustit si ji k tělu. Já chápu, že tohle se vám nebude líbit, protože to se nelíbí žádné oběti, přiznat, že na své situaci má svůj díl, ať historicky, energeticky či emocionálně. Zároveň je to ale jediná možnost, jak svou realitu změnit.

Pokud nemáte hojnost (a nemusí to být pouze peníze, ale celkově hojnost všeho: volného času, prosperity, zdraví, lásky, odpočinku) ve svém systému, nějaká vaše podvědomá část ji vyhodnotila jako nemožnou, nebezpečnou, neřku-li dokonce život ohrožující. Ne, rozhodně to není vědomé. Ne, nepomůže se vztekat, že to není pravda.

Udělejte si malý test. Zkuste si na chvíli plně představit, že máte opravdu všechno, po čem toužíte a ještě trochu navrch. Nepředstavujte si to jen v hlavě, zkuste to prožít. Jaké emoce to vyvolává, jak se cítíte, když se v takovém obrazu koupete? Co vám běží hlavou? A teď se zkuste sami sebe zeptat, co nejhoršího se mi může stát? Anebo ještě lépe: jak nejhůř se mohu cítit? Dejte respekt a prostor tomuto zkoumání, protože vám pravděpodobně zjeví přesvědčení, které celoživotně brání vašemu pocitu nasycení.

Hojnost je jako vzduch. Je všude. Když ji budete mít, neznamená to, že ubíráte sousedům, svým dětem nebo rodičům. Nemusíte být chudí a ve falešné skromnosti, abyste ustáli svůj pocit provinilosti, že máte víc než děti v Africe. Můžete si dopřát cokoliv. Když si to dovolíte. Až si to opravdu až do morku kostí dovolíte, zjistíte, že hojnost je naprosto ve všem, ne jen v tučném kontě a hmotných statcích.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.