Denní karta – HARMONIE 10. 5. 2023

A je tu další příjemný den ve flow a plynutí. Samo se to pochopitelně neodehraje a ti, pro které jsou naplněná očekávání za každou cenu, potřeba soupeřit a dokazovat si a lpění na křivdách a nespravedlnostech světa důležitější, ji opět minou.

Harmonie je ve skutečnosti velmi jednoduchá a pro drtivou většinu dostupná. Neznamená, že jsme vyladění až k hranici osvícení, že nás nic nerozčílí a nezraní. Naopak, znamená to, že jsme ve vnitřním souladu se vším, co se v nás odehrává. Nebojujeme s tím, nepotlačujeme to, nepopíráme. Ale pozor, to taky neznamená, že tomu propadáme a dáváme přílišnou důležitost.

Každý momentální emocionální obsah je odrazem naší aktuální emocionální pravdy. Napřed je potřeba toto uznat a pak můžeme zkoumat, co tento emoční náboj vyvolalo. Ale nespojit se na chvíli vědomě se svou emocí, neuznat její aktuální místo v našem systému znamená, že nikdy neuznáme sebe. A to má do harmonie opravdu daleko.

Užijte si den v klidu. A tím nemyslím v masce klidu, jakože se vás nic nedotýká, ale v tom klidu, že ať se budete cítit jakkoliv, nebudete z toho frustrovaní a v panice.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.