Denní karta – DOSPĚLOST 12. 02. 2024

Nevím, jak vy, ale já jsem zažila opravdu příšernou neděli. Jako by se spikly všechny planety. Večer to trochu polevilo a bohudíky jsme se přehoupli do laskavější energie.

Když jsem vytáhla dnešní kartu, tak mi opravdu spadnul kámen ze srdce. Jako takhle, tak trochu záleží na úhlu pohledu a pro někoho může být dnešní den sakra nepříjemný. Ale! Je tu příslib vyhoupnutí se nad to bahno, ve kterém jsme se topili. Pojďme na to!

Eso Duhy je nositelem svobody a opravdové dospělosti, která nastává, když přestaneme hledat viníky za to, co cítíme a kde se nacházíme a stejně tak zachránce, kteří by nám s tím pomohli. Pravá dospělost je založená na převzetí odpovědnosti za to, že mám podíl na tom, co se nám děje a jak žijeme. Protože to je taky jediná možnost, jak se přizvat do života změnu. Ten, kdo trvá na tom, že za to nemůže a to oni a kdyby, tak, sám sebe odsuzuje do věčného vězení oběti.

Pokud se plně postavíme do dospělosti, máme šanci uvidět možnosti, naši aktuální kapacitu, kondici. Můžeme se svobodně rozhodovat. Pokud zůstáváme v roli dítěte, věříme, že pouze něco musíme nebo nesmíme, abychom ty druhé neztratili.

Nebojte se nést odpovědnost. Není to břímě nasáklé provinilostí a strachem ze selhání, jak vás učili. Je to přístup k vlastní síle žít život tak, jak jste si jako malí přáli. Pamatujete? Vždycky jste o sobě přece chtěli rozhodovat sami. Tak teď je ta chvíle.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.