Denní karta –  DOSPĚLOST 05. 03. 2024

Ať už nás v rámci včerejší Transformace rozkývalo cokoliv, dnes jsme zase o kousek dál. Zase jsme se něco naučili, zažili a o ždibec dospěli.

A Eso Duhy nám dnes pomůže tuto dospělost integrovat a aplikovat do života. Věřte mi, že to chcete, protože dospělost, to není žádné břímě odpovědnosti a starostí. To je především svobodná volba, po které jsme celé dětství tak moc toužili.

A tady je dnešní otázka za sto bludišťáků. Kam se ona svoboda, které jsme se jako děti nemohli dočkat, poděla? Všimli jste si, že místo toho, abyste si dělali a zařídili všechno sami, zase toužíte po tom, aby se o vás někdo staral a někdo za vás něco zařídil?

Opravdová Dospělost totiž znamená dospělé vnímání sebe sama a hluboký kontakt s naším nitrem. Základní rozdíl mezi dítětem a dospělým je, že dospělý má k dispozici sebereflexi. Ó, jak málo jí využíváme. Kdyby totiž ano, dřív než napácháme škody, měli bychom šanci uvědomit si, že byť v dospělém těle, dovolili jsme, aby naše nitro ovládlo opuštěné dítě s nenaplněnými potřebami.

Dejte si dnes záležet a co nejčastěji se ptejte sami sebe: kdybych byl malým dítětem, co pro sebe mohu právě teď udělat? Zkuste o sebe jeden jediný den pečovat jako dospělí. Zkuste jeden jediný den nehledat viníky ani zachránce tam venku.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.