Denní karta – DOKONČENÍ 15. 01. 2024

Jak patrno, letošní leden nabízí dokončování témat na etapy. Dost věcí dojíždí ještě z minulého roku, ale ve vzduchu visí i starší témata, jejichž čas v tomto období dotepává.

Pokud se o lednu budeme bavit jako o měsíci zastavení, pak v rámci roku nabízí onen jedinečný moment, kdy starý rok skončil a nový se ještě pořádně nerozjel. Pokud mluvím v této souvislosti o zastavení, pak pochopitelně nemám na mysli na sílu přestat chodit do práce a ignorovat elementární povinnosti. Spíše se jedná o odvahu za každou cenu nerozjíždět hned něco nového a dechberoucího.

Umění zůstat na chvíli ve vzduchoprázdnu přináší nesmírnou svobodu a osobní poznání. Máme šanci zaslechnout všechny vnitřní hlasy, pro které je toto pověstné nic ohrožující, a tím se vymanit z jejich nadvlády.

Možná máte pocit, že už byste měli mít jasno, vědět co dál, mít nachystaný plán na letošní rok. Možná je ale zdravější se napřed důkladně propojit a prozkoumat to, co byste chtěli doopravdy. A právě k tomu slouží leden. Když si dáme určitý čas, možná přijdeme na to, že to, co v poklusu plánujeme, s námi vlastně až tak neladí.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.