Denní karta – DO NITRA 31. 8. 2023

Břemena, o kterých jsme se bavili včera sice tíží, ale zároveň nás uvězní v hlavě a nepustí hlouběji do těla, kde sídlí naše zdroje a pocit bezpečí a lásky. Pokud se vám je podařilo odložit, pak máte cestu do svého středu volnou a průchozí.

Nebyl by to Osho Zen Tarot, aby tu nebylo nějaké ale. Tyhle karty na ně mají vyloženě zabudované radary. Schválně, proč si myslíte, že je tak těžké dostat se do nitra. Jsou dokonce lidi, kteří tvrdí, že to nedokážou, že jim to nejde. Přemýšleli jste nad tím někdy?
Co je vlastně tak ohrožujícího na spočinutí hluboko v sobě?

A tady už máme pár indicií. Mysl nás drží v hlavě a v šachu, protože tam nejsou emoce. Úkol zněl jasně, za žádnou cenu nedovolit našemu vědomí klesnout hlouběji, kde jsou sice zdroje bezpečí, ale také zároveň uloženy všechny emoce, tedy i ty bolestivé.

Suma sumárum, Do nitra znamená odvahu spojit se a zvědomit si vlastní strach, který nás vystřeluje ven z těla až kdoví kam, minimálně k nejbližšímu vnějšímu spouštěči. Celá dnešní lekce je o uvědomění si, že kdykoliv se zaobíráme tím, co se děje tam venku, kdo se jak chová, proč se ono nebo tamto děje, jsme vlastnímu středu, a tím i svým zdrojům bezpečí, na hony vzdáleni.

Pěkný den.

Chcete denní kartu do své e-mailové schránky? K odběru se přihlaste zde.